تغذیه موریانه از چیست؟

موریانه ها آفات چوب هستند. تا جایی که برخی به آنها لقب حشره چوب خوار نیز داده اند. اما آیا تغذیه موریانه ها وابسته به چوب است؟ این حشرات برای زنده ماندن به چه چیزی نیاز دارند؟

در حقیقت موریانه ها سلولز موجود در چوب را می خورند. بنابراین هر چیزی که سلولز داشته باشد برای موریانه ها جذاب است و می تواند هدف حمله موریانه ها قرار بگیرد.

شایع ترین اهداف تغذیه ای موریانه

وسایلی نظیر:

  • میز و صندلی های چوبی
  • روزنامه، مجله، کتاب و …
  • لباس هایی که منبع گیاهی دارند مانند جنس کتان
  • جعبه های مقوایی و وسایل بسته بندی کاغذی
  • پارکت و دیوارپوش ها (هر آنچه از خمیر چوب به دست آمده باشد)
  • بسیاری از وسایل تزئینی چوبی و …

آیا موریانه‌ ها جعبه های مقوایی را می‌خورند؟

بله، موریانه‌ ها عاشق خوردن جعبه های مقوایی هستند. موریانه‌ ها عاشق خوردن سلولزی هستند که جعبه های مقوایی برایشان آماده می‌ کنند.

چرا جعبه های مقوایی موریانه ها را جذب می‌ کنند؟

جواب بسیار آسان است. غذا موریانه‌ ها را به سوی خود می‌ کشاند. جعبه های مقوایی نیز معمولا در محیط‌ های تاریک یا مرطوب مانند اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین انباشته می‌ شوند. این مکان‌ ها جاهایی هستند که موریانه‌ ها دوست دارند از آن‌ جا تغذیه کنند. همچنین این مکان‌ ها جاهایی هستند که شما به ندرت بررسی می‌کنید، مرتب می‌کنید یا نگاه می‌اندازید. این بدین معناست که کلونی موریانه‌ ها می‌ توانند در آرامش لذت ببرند و رشد کنند. حتی خانه و کیف پولتان می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد.

رایج ترین منبع سلولز می‌تواند در چوب یافت شود. این در حالی است که موریانه ها عاشق درخت‌ها و کنده ها هستند. گاهی اوقات آن‌ها نیز دوست دارند خانه شما یا اجزای درون آن را بخورند. مانند جعبه های مقوایی، کتاب‌ها، چهارچوب ‌های چوبی و حتی کاغذ.

دلیل جذب موریانه به جعبه های مقوا چیست؟

بررسی مداوم مکان های احتمالی جذاب برای تغذیه موریانه

انباشتن جعبه های مقوایی به این معنا نیست که لزوما موریانه دارید. شما باید مراقب باشید و متوجه رد موریانه‌ ها شوید. بهتر است هر چه زودتر مکان این مشکل را مشخص کنید. اگر نگران هستید می‌توانید به منظور بررسی های بیشتر و دقیقتر با متخصصان این حوزه تماس بگیرید. با آگاهی از رد موریانه‌ها می‌توانید سریعتر به آن‌جا وارد شوید.

موریانه‌ها تنها جانورانی نیستند که عاشق جعبه‌های مقوایی اند. سوسک‌ها، حشره ماهی‌ نقره ای، جیرجیرک‌ها و بیدها نیز می‌توانند درون جعبه های شما، کاغذها و خوراکی‌های قابل خوردن را بخورند.  می‌توان همه این آفات را بررسی کرد.

تله گذاری با جعبه مقوایی. آری یا نه؟

سعی نکنید برای گیر انداختن و کشتن موریانه‌ ها از جعبه های مقوایی استفاده کنید. ما با جدیت هشدار می‌دهیم که مخالف روش خودجوش برای از بین بردن موریانه‌ ها هستیم. اگر شما جایی که موریانه‌ ها لذت می‌برند و زندگی می‌کنند را مرتب کنید، موریانه‌ها به جای دیگر خواهند رفت و ممکن است پیدا کردن آنها سخت تر باشد، موریانه‌ها همانطور که زمان می‌گذرد آسیب بیشتری وارد می‌کنند.

 

 

نظر خود را بنویسید

دفع موریانه از خانه
راهنمای دفع موریانه از خانه

موریانه ها از جمله موجوداتی هستند که آسیب زیادی به خانه و سایل چوبی وارد می کنند و بسته به نوع و گونه آن ها، باید روش خاصی را برای دفع موریانه ها از خانه مورد استفاده قرار داد که در این مطلب به شکل راهنمای قدم به قدم آورده شده است. ” استفاده از […]

سرکه و لیمو، دشمن موریانه ها
سرکه و لیمو دشمن موریانه ها

موریانه ها آفات زیرکی هستند، که لانه های خود را در مکان هایی دور از دیدرس انسان ها می سازند. در مراحل اولیه تهاجم که تعداد موریانه ها کم است؛ می توانید از روش های خانگی مثل آب لیمو و سرکه برای نابودی آن ها استفاده کنید.

سیستم های پیشرفته ارتباطی موریانه ها
سیستم های پیشرفته ارتباطی موریانه ها

با وجود این که موریانه ها فاقد حس بینایی هستند، اما از روش های بسیار تخصص یافته تری نظیر؛ سیگنال های شیمیایی،حس بویایی، حس لامسه، بویایی و تشخیص ارتعاشات، برای ارتباط با یکدیگر و دنیای اطراف استفاده می کنند.

همه چیز درباره موریانه های چوب مرطوب
همه چیز درباره موریانه های چوب مرطوب

موریانه های چوب مرطوب، بزرگترین و مخرب ترین گونه موریانه ها هستند. تشخیص این حشرات در منزل بسیار سخت است زیرا، موریانه های چوب مرطوب برای در امان ماندن از خشکی و از دست دادن رطوبت، خود را در چوب پنهان می کنند.

سفارش سم از طریق: